Mateřská škola Sluníčko
 

Úterní pošta z Pece

AHOJ MAMI A TATI.

Tak jsme se probudili do chladného a bílého rána. Sluníčko se sice snažilo prodrat se mezi mraky, ale svůj boj pomalu během dne prohrálo. Nám náladu nezkazilo.

 

První den, někteří z nás vstávali opravdu brzy - před půl šestou. A tak za chvilku byla vzhůru celá chata. Někteří z nás obdivovali z okna lehce zasněženou krajinu, jiní srnky a zajíčky. Oblečení a umytí jsme byli hned a pak už celí nedočkaví jsme vyhlíželi, kdy se otevřou dveře jídelny a už bude snídaně. No konečně. Stoly se prohýbaly dobrotami – šunka, sýry, marmeláda, med, závin s tvarohem, čokoládové křupinky s mlékem nebo jogurtem, okurka, rajče, paprika, rohlík anebo chleba. Každý si vybral, na co měl chuť. A o tom, že nám chutnalo moc, nebylo pochyb. Stále jsme si chodili přidávat.

Po snídani se opět ozval zvuk bubnu, který svolal všechny indiánské skupiny. Zástupci náčelníka přivedli do herny své skupiny a čekal nás první úkol. Dokončit své indiánské čelenky. Všichni jsme si vybrali 6 barevných ptačích per a ozdobili s nimi svou čelenku. Druhý dopolední úkol, bylo vyrobit indiánský bubínek. K tomu nám dobře posloužila krabička od sýru, co jsme si sebou přivezli. Nejprve jsme si ji z obou stran pečlivě polepili a vybarvili pastelkami. Pak si každý sám do ní nasypal hrách a fazole. A nakonec pečlivě slepit, aby nám to hezky drželo pohromadě. Všem se nám to moc povedlo. A protože do oběda nám zbyla malá chvilka, přečetla nám paní učitelka indiánský příběh o odvaze. Tiše jsme poslouchali, jak to s malým hrdinou dopadne. Vše dobře skončilo. Také byl nejvyšší čas. Čekal nás oběd – hrášková polévka se smaženou houskou, bramborová kaše s uzeným masem a kyselou okurkou.

Včera si z nás dělaly legraci paní učitelky a dnes zase počasí. Odpoledne chvíli pršelo, chvíli sněžilo a zase pršelo a tak to šlo až do večera. Jestli si mraky myslely, že se jich zalekneme, tak to se v nás hodně spletly. Co nejtepleji jsme se oblékli, vším co jsme v našich zavazadlech našli. Divíte se proč? Dostali jsme zprávu, že je potřeba najít ,,Sluneční amulet‘‘ , abychom zachránili indiánskou říši. Ale ten se bohužel v naší chatě nenacházel. A tak jsme museli vyrazit ven, právě sněžilo, a jít po vyznačené cestě plné úkolů. Museli jsme najít indiánskou mapu a vše si z ní zapamatovat, uhádnout stopy zvířat, poznat léčivé bylinky, naučit se slova indiánů, projít úplně potichu nebezpečným územím kmene Utahů ,…Cesta to byla velmi dobrodružná a zvládli jsme ji úplně všichni. Však nás také na konci čekala velká pochvala od náčelníků kmene a odměna – sluneční amulet.

Po svačince – houska s máslem, šunka a ředkvičky, jsme si povídali o indiánech. A aby všechny ty hry a hračky, co jsme si přivezli ze školky a z domova nebyly smutné, že na ně nemáme čas, vzali jsme si je do herny a společně si s kamarády pohráli. Ještě před večeří jsme si společně zazpívali. K večeři bylo rizoto s červenou řepou.

Než půjdeme spát, čeká nás ještě sprchování. Potom si opět přečteme pohádku a pak hajdy do postýlek. Necháme si o vás zdát nějaké krásné sny. Tak krásnou dobrou noc.

VAŠE DĚTI